Výskum

Tags
Stredná Európa

Stredná Európa

Stredná Európa: Udržateľná pšenica pre projekt "Carta del Mulino" spoločnosti Barilla

Image
Sustainable wheat harvest
Groupe paragraphe
Champs à renseigner
Texte

Spoločnosť Axereal Central Europe je poctená, že prostredníctvom svojich aktivít v Chorvátsku, Maďarsku a Rumunsku dodala prvý rok 10 000 ton udržateľnej mäkkej pšenice do mlynov dodávajúcich potravinárskej skupine Barilla.

Prvý rok sa miestni pestovatelia s podporou tímov spoločnosti Axereal podieľali na produkcii plodín pre projekt "Carta del Mulino" skupiny Barilla, ktorá sa veľmi angažuje v oblasti životného prostredia a trvalo udržateľného rozvoja.

Tieto náročné špecifikácie pre výrobcov zahŕňajú opatrenia týkajúce sa striedania plodín, pravidiel, ktoré sa musia dodržiavať a ktoré umožňujú obnovu a zachovanie živín v pôde, a výsev kvitnúcich rastlín na ploche zodpovedajúcej 3 % plochy pšenice s cieľom chrániť opeľujúci hmyz. Za splnenie týchto záväzkov dostane výrobca dodatočnú odmenu. Táto iniciatíva umožňuje výrobcovi ponúkať spotrebiteľom zmysluplné výrobky, ktoré podporujú prácu poľnohospodárskych komunít a vracajú priestor prírode agrosystémov.

"Musíme skutočne oceniť zapojenie tímov Axereal a miestnych partnerov z radov poľnohospodárov do zavádzania špecifikácií, ako je tá od spoločnosti Barilla, ktoré pre nás predstavujú budúcnosť trhov s potravinami. Dcérske spoločnosti Axereal v každej krajine zabezpečujú úplnú sledovateľnosť odobratých dávok pšenice: od dodávky osiva poľnohospodárom až po naloženie vlakov zásobujúcich mlyny pšenicou. Po Chorvátsku, Maďarsku a Rumunsku sa v nadchádzajúcich kampaniach plánujeme obrátiť na producentov v Srbsku a na Slovensku, aby sa pripojili k cnostnému prístupu spoločnosti Barilla," vysvetľuje Mikaël Cholière, riaditeľ stredoeurópskych aktivít spoločnosti Axereal.

Objavte Carta del Mulino: https://www.mulinobianco.it/lacartadelmulino